#hintyağı #castoroil #saçuzatma
Güzellik Hileleri

Hint Yağı

Hayalindeki Uzun Saçlara Kavuşmaya Ne Dersin? Saçınız için mucize mi istiyorsunuz? O zaman yazıyı okumaya devam edin, yazı bitince de aktarın yolunu tutun.

Bugün sizlerle paylaşmak istediğim yeni konumuz: HİNT YAĞI ! Hint yağı, Hint bitkisinin tohumlarının ezilerek çıkarılan yağdır. Tamamen bitkisel bir yağ olup, milyon milyar tane faydası vardır. Hepsine tek tek değinmek istiyorum tabi ki ama o başka bir yazımıza, bugün sadece saçımız için mucize olan faydasından bahsedip yazımızı güzellik hilelerine ekleyelim 🙂

Hint Yağının Saça Faydaları

 • Saçı gürleştirir
 • Hızlı uzamaya yardımcı olur
 • Saçı güçlendirir
 • Saç kırana çözümdür
 • Saçı parlatır
 • Saçı canlandırır
 • Saç dökülmesini önler
 • Saç diplerini güçlendirir
 • Saçı nemlendirir
 • Saç kırıklarına iyi gelir
 • Kepeği önler

Hint Yağı Neden Saça İyi Geliyor ? Nasıl İşe Yarıyor ?

İçerisinde E vitamini, omega 6, omega 9, yağ asitleri ve çeşitli mineraller bulunur. Bu maddeleri içeren hint yağını cilde uyguladığınızda deriye nüfuz ederek, saçın yapısını oluşturan kolajeni ve elastinin üretimini uyarır. Uyarılan yapılar cildi nemlendirmeye, beslemeye başlar. Böylece verilen vaatleri gerçekleştirmeye başlamış olur.

Antioksidanlar açısından zengindir. Saç dökülmesini azalttığı, saç büyümesini hızlandırdığı, saç derisi problemlerini çözdüğü uzmanlar tarafından söylenen bir gerçek !

Uzmanlardan birinin söylediği söz şudur ; herhangi bir yağ dış besin olarak cildimize verilirken, hint yağı deriye nüfuz ederek deriyi zenginleştirir. Saç derisine masaj yapıldığında kan dolaşımını uyararak beslenmeyi, nemlenmeyi dolayısıyla parlamayı ve güçlenmeyi sağlamış olur.

Düzenli kullanımda ise saç büyümesini arttırdığı, saç dökülmesini azalttığı, saçı parlak ve dolgun hale getirdiği, kafa derisinin kuruluğunu giderdiği ve saçı nemlendirdiği kanıtlanmıştır. Peki tüm bu güzel özellikler için nasıl kullanmalıyız ?

Hint Yağı Nasıl Kullanılır ?

 1. Saçınızın uzunluğuna göre elinize döktüğünüz hint yağını saç diplerine masaj yaparak yedirdikten sonra tüm saçınıza sürün ve 2 – 4 saat arası saçınızda bekletin. Sonra yıkayın. Haftada 1-2 kez yapın ve 1 ayda uzamayı görün. İşte size mükemmel saçlar 🙂
 2. Gece yatmadan saç diplerinize ve tüm saçınıza hint yağını sürün. Bir bez yardımı ile başınızı bağlayın. Gece hücreleriniz hızlı bir şekilde yenileniyor olduğu için saçlar DAHA HIZLI ve DAHA SAĞLIKLI uzar.
 3. Hint yağı + Methi tohumu tozu = SAÇ MASKESİ Haftada 1 kez uygulayın. Saç dökülmelerini önleyin ve köklerinizi güçlendirin!

BONUS !

Mucizevi hint yağının faydalarını öğrendik ve saçı uzatmada ki müthiş etkisini gözlemledik. Saç maskeleri yaparak saçı mükemmelleştirmekten daha güzel ve etkili olan şey ise hint yağı içeren şampuan !

Çok yakında size hint yağı içeren müthiş bir şampuan önereceğim 🙂 Ufak bir ipucu : Mucizevi hint yağını mucizevi işler başaran bir markadan başka kim şampuan haline getirebilirdi ki ?! 🙂

Buradan diğer yazılarıma ulaşabilirsiniz 🙂

Bunu Paylaş!

Bunları da Beğenebilirsiniz..